سالاد های میوه متنوع

سالاد میوه

سالاد میوه از انتخاب‌هایی است که می‌توانید برای پذیرایی مهمانی داشته باشید، یا برای خودتان آن را درست کنید. ترکیب طعم‌ها و رنگ‌های مختلف میوه به تنهایی برای جذابیت سالاد میوه کافی است. شما هر جور آن را درست کنید، هوس‌انگیز است اما این نکات به شما کمک خواهد کرد سالاد میوه‌ی کاملی داشته باشید که در آخر این مطلب به آنها اشاره می کنیم. البته ذائقه و سلیقه‌ی خودتان را دست‌کم نگیرید. شاید شما نظر دیگری داشته باشید. انتخاب با خودتان است. در صورتی که تصمیم دارید به منو کسب کارتان گذینه های جذاب دیگری اضافه کنید برای تهیه این محصولا و مصحولات دیگر ما می توانید از بخش محصولات اقدام کنید (کلیک کنید).

طرز تهیه سالاد میوه بهاری

سالاد میوه بهاری

سالاد میوه بهاری، در فهرست ترش مزه‌ترین ها جای می‌گیرد و رنگی سبزتر از دیگر سالادهای میوه‌ای دارد. اگر به سراغ میوه های فصل بهار بروید، ترکیب چغاله بادام، گوجه سبز و کمی توت فرنگی، طعمی گوارا و شاداب را به همراه خواهد داشت.

مواد اولیه سالاد میوه بهاری برای دو نفر

از جمله میوه‌هایی که می‌توانید در تهیه این سالاد لیوانی استفاده کنید، موارد جدول زیر را مدنظر قرار دهید:

مواد لازم مقدار مورد نیاز
چغاله بادام ۱۰ عدد
گوجه سبز ۵ عدد
توت فرنگی بزرگ ۳ عدد
نعنا به مقدار لازم
آب لیموترش تازه به مقدار لازم

دستور تهیه سالاد میوه بهاری

 • مرحله اول: میوه‌ها را به خوبی شستشو دهید و صبر کنید تا خشک شوند.
 • مرحله دوم: چغاله بادام‌ها را برش داده و حلقه حلقه کنید. از آن جایی که حلقه‌ها کوچک هستند، سعی کنید تا قطر بیشتری برای آن‌ها در نظر بگیرید.
 • مرحله سوم: گوجه سبزها را با دقت خرد کرده و هسته آن‌ها را جدا کنید. توت فرنگی‌ها را نیز برش بزنید و حلقه حلقه کنید.
 • مرحله چهارم: برش‌های میوه را با هم مخلوط کرده و کمی نعناع و آب لیمو تازه به آن‌ها اضافه کنید.

طرز تهیه سالاد میوه تابستانی با هندوانه، خیار و نعناع

سالاد میوه تابستانی

هندوانه یکی از میوه های تابستانی آبدار و پرطرفدار محسوب می‌شود. خیار هم به عنوان میوه‌ای خنک در تابستان مصرف بیشتری داشته و موجب آبرسانی بدن خواهد شد.

مواد اولیه سالاد هندوانه، خیار و نعناع

این سالاد، کمی مواد اولیه متنوع‌تری دارد و به شرح جدول زیر است:

مواد لازم مقدار مورد نیاز
خیار ۲ عدد
پیازچه ۶ عدد
نعناع یک چهارم فنجان
هندوانه ۸ فنجان
سرکه بالزامیک یک چهارم فنجان
روغن زیتون یک چهارم فنجان
نمک یک دوم قاشق چایخوری
فلفل سیاه یک دوم قاشق چایخوری

دستور تهیه سالاد هندوانه، خیار و نعناع

مطابق مراحل زیر، این سالاد میوه خوشمزه آماده می‌شود:

 • مرحله اول: برای تهیه این سالاد میوه‌ای، ابتدا پیازچه، خیار و هندوانه را خرد کنید و داخل ظرفی مناسب بریزید.
 • مرحله دوم: در یک کاسه با ترکیب سرکه بالزامیک، روغن زیتون، نمک و فلفل سیاه سس سالاد را درست کنید.
 • مرحله سوم: هنگام سرو سالاد، سس را روی میوه‌ها بریزید و آن را با برگ نعناع تزیین کنید.

نکته: اگر دوست دارید سالاد میوه لیوانی داشته باشید، تنها کافی است تا میوه‌های ترکیب شده را در لیوان بریزید و سپس سرو کنید.

طرز تهیه سالاد میوه پاییزی

سالاد میوه پاییزی

میوه های فصل پاییز دارای سطح بالایی از ویتامین C هستند که  برای ارتقای سیستم ایمنی بدن در فصول سرد سال که ریسک سرماخوردگی و دیگر بیماری‌های ویروسی بالا است، فوق‌العاده هستند. شما می‌توانید این نوع از سالاد میوه را با سس‌های مختلف مانند سس خامه پرتقالی میل کنید.

مواد اولیه سالاد میوه پاییزی برای سه نفر

مواد لازم مقدار مورد نیاز
پرتقال ۲ عدد
کیوی ۲ عدد
انار ۱ عدد
گریپ فروت ۱ عدد
نارنگی ۱ عدد
خامه ۳ قاشق غذاخوری
شکر  به مقدار لازم

 

دستور تهیه سالاد میوه پاییزی

این سالاد با خامه، طعم فوق العاده ای داشته و مملو از ویتامین C  و آنتی اکسیدان است .

 • مرحله اول: میوه‌ها را به خوبی شسته و پوست بگیرید.
 • مرحله دوم: میوه‌ها شامل کیوی، گریپ فروت، نارنگی و یکی از پرتقال‌ها را به صورت نگینی برش بزنید و داخل یک ظرف مناسب بریزید. هنگام استفاده از میوه‌ها دقت داشته باشید که باید هر چه زودتر سالاد میوه را تهیه کرده و میل کنید، زیرا برش‌‌های سیب به سرعت تیره رنگ و برش‌های گریپ فروت تلخ می‌شوند.
 • مرحله سوم: پوست انار را برش بزنید، دانه‌های آن را جدا کنید و داخل ظرف سالاد بریزید.
 • مرحله چهارم: برای درست کردن سس مخصوص سالاد میوه پاییزی، آب پرتقال دوم را بگیرید و با شکر و خامه به خوبی مخلوط کنید تا سس لطیف و یکدستی ایجاد شود.
 • مرحله پنجم: سس را روی میوه‌ها بریزید و به خوبی مخلوط کنید. در انتها برای تزیین سالاد می‌توانید از مقداری خامه استفاده کنید.

طرز تهیه سالاد میوه زمستانی

سالاد میوه زمستانی

سالاد میوه زمستانی،از خوشمزه ترین انواع سالاد های میوه بوده و غنی از ویتامین هاست. به دلیل ماهیت میوه های زمستانی شما این حق انتخاب را دارید که سالاد میوه زمستانی رژیمی یا خامه ای تهیه کنید .

 

مواد اولیه سالاد میوه زمستانی برای دو نفر

مواد لازم مقدار مورد نیاز
 انار کوچک ۱ عدد
سیب قرمز بزرگ ۱ عدد
پرتقال متوسط ۱ عدد
کیوی ۱ عدد
عسل یا خامه (اختیاری) به مقدار دلخواه

دستور تهیه سالاد میوه زمستانی

 • مرحله اول: ابتدا انار را دان کرده و سیب قرمز را پوست بگیرید و برش بزنید.
 • مرحله دوم: پرتقال را نیز پوست کنده و مغز داخل پره‌های آن را با دقت خارج کنید. کیوی را هم به خوبی پوست گرفته و به صورت مکعبی برش دهید.
 • مرحله سوم: میوه‌های خرد شده را به آرامی با هم مخلوط کنید تا بافت آن‌ها آسیب نبیند.
 • مرحله چهارم: در صورتی که مایل هستید تا سالاد زمستانی شما رژیمی باشد، تنها کمی عسل به سالاد اضافه کرده و آن را نوش جان کنید. البته اگر رژیمی بودن سالاد برای شما مطرح نیست، برای تکمیل آن از خامه استفاده کرده و یک سالاد زمستانی با خامه میل کنید.

نکات مهم :

 • از میوه‌های فصلی استفاده کنید: شما در همه‌ی روزهای سال می‌توانید سالاد میوه داشته باشید. تنها کافی است از میوه‌های فصل، چندتایی را انتخاب کنید. همه‌ی فصل‌ها به اندازه‌ی کافی میوه‌ی مناسب برای سالاد میوه دارند.
  میوه‌ها را هم‌اندازه تکه کنید: تکه‌های کوچک سیب با تکه‌های بزرگی از پرتقال؟ بهتر است این کار را نکنید. میوه‌ها را هم‌اندازه تکه کنید. این کار هم سالاد شما را چشم‌نوازتر می‌کند و هم خوردن آن را راحت‌تر.
 • از رنگ‌ها و طعم‌های متنوع استفاده کنید: سبز، نارنجی، زرد، قرمز. سالاد میوه‌ی شما می‌تواند رنگ‌های مختلفی داشته باشد تا زیباتر به نظر برسد. تنوع طعم هم آن را جذاب‌تر می‌کند. در این سالاد قرار است طعم میوه‌ها ترکیب شود. اگر همه‌ی آن‌ها شیرین یا ترش باشند، سالادی کسل‌کننده خواهید داشت.
 • هسته‌ها، ساقه و پوست میوه‌ها را جدا کنید: این کار از شما زمان زیادی خواهد گرفت، اما به هوس‌انگیزتر شدن سالاد میوه‌ی شما می‌ارزد. ساقه‌ها را از توت فرنگی، هسته‌ها را از انگور و پوست را از هلو جدا کنید.

از همراهی شما متشکریم .

منبع : فود پلاس .

سفارش

شما می توانید برای کترینگ، مراسم، تالار، رستوران خود نیز از محصولات آماده و بسته بندی با وزن های مختلف ما استفاده کنید. برای مشاوره رایگان و دریافت قیمت سفارشات خود تماس بگیرید.

محصولات